fbpx

4denní minikurz ZDARMA

První krůčky ke klavíru​

od 20. května 2024

Připravte dítě hravě ke hře na klavír a zvládněte s úsměvem začátky u klavíru.

4denní minikurz ZDARMA

První krůčky ke klavíru​

od 20. května 2024

Připravte dítě hravě ke hře na klavír a zvládněte s úsměvem začátky u klavíru.

Chcete přirozeně rozvíjet hudebnost dítěte už od raného věku?

Toužíte dítě s úsměvem připravit ke hře na klavír a usnadnit mu začátky?

Chcete si osvojit hravou moderní klavírní metodiku počáteční výuky dětí?

Užijte si hravé hudební úkoly, které budou vás i děti bavit a zároveň slouží jako vhodná příprava k budoucí hře na klavír a dítěti usnadní začátky u nástroje.

Na co se můžete těšit v minikurzu První krůčky ke klavíru?

Hudební lekce pro děti

Zaměříme se na několik klíčových oblastí, které podpoří:

Webinář pro rodiče a učitele

Na webináři se dozvíte:

Jak minikurz probíhá

START

Krátké hudební lekce + PDF ke stažení

Každé ráno od pondělí 20. 5. do čtvrtka odstartujeme zadáním hravých didaktických hudebních úkolů, které můžete s dětmi absolvovat naprosto čaasově flexibilně kdykoli během dne i to zpětně. V krátkém videu vám vysvětlím, jak hudební úkoly provádět a jaký je jejich didaktický záměr. Ke každému úkolu dostanete také PDF ke stažení.

Motivace v komunitě

V minikurzové skupině na Facebooku budete sdílet, jak vám to s dětmi či žáčky jde, a inspirujete se společně s ostatními účastníky minikurzu, rodiči i klavírními pedagogy.

Závěrečný webinář pro rodiče a učitele

Ve čtvrtek 23.5. se od 18:00 hodin sejdeme živě na ZOOMu! Doporučuji vám zúčastnit se živého vysílání. Nejen, že to je vždycky nejvíce přínosné, ale mám pro vás připravený dárek na živém vysílání. Ale pokud v tu dobu budete zrovna koupat děti, uspávat nebo ještě běhat venku, všem registrovaným účastníkům ponechám na pár dnů k dispozici záznam.

Kdo vás minikurzem provede

Jmenuji se Eva Lorenc, hraním na klavír žiju už od dětství a jsem nadšená pedagožka a klavíristka. Baví mě vyučovat všechny úrovně hry na klavír od úplných začátečníků až po velmi pokročilé hráče, a miluju práci s dětmi.

Hru na klavír jsem vystudovala na konzervatoři a HAMU v Praze a a mám bohatou praxi. Metodice elementární klavírní výuky dětí jsem zasvětila mnoho let studií a obhájila na toto téma i dizertační práci v rámci doktorského studia.

Jsem autorkou úspěšné klavírní školy pro děti Můj klavír, která vyšla v nakladatelství Bärenreiter v červnu 2023.

Moje propracovaná metodika výuky dětí snoubí moderní pedagogické postupy a zároveň probouzí v dětech přirozenou zvědavost, lásku k hudbě a hře na klavír.

Mám dvě dcery, obě aktivně vedu k hudbě a své metodické postupy a nápady úspěšně aplikuji v našem domácím hudebním vzdělávání.

Minikurzem chci podpořit rodiče, aby věděli, jak doma přirozeně a hravě podporovat hudební rozvoj svých dětí a pomoci dětem připravit se ke hře na klavír, a také klavírní pedagogy, aby si vytvořili funkční metodickou cestu při výuce malých pianistů.

Díky jedinečnému pedagogickému přístupu Evy měli oba moji synové skvělou možnost zahájit svoji cestu poznávání krás hudby a hry na klavír již v útlém dětském věku (Ben 5, Max 8 let). Eva zakládá svůj přístup k hudebnímu vzdělávání dětí na respektu k jejich vývojovým možnostem, díky čemuž jsou děti v průběhu výuky v bezpečném a inspirativním prostředí. Mají tak možnost objevovat základy klavírní techniky zábavnou a pro děti srozumitelnou formou. Díky otevřenému vzájemnému dialogu se učí rozvíjet svoje hudebni nadání, překonávat přirozené překážky pro dosažení zvoleného cíle (např. zvládnutí skladby, hry na koncertě) a vnímat hudbu v širším uměleckém a sociálním kontextu. Na první roky svého studia moji kluci dnes, kdy ve vzdělávaní v klavírní škole Evy Lorenc dále pokračují, často s láskou vzpomínají. Děkujeme.
Zuzana Bauerová
maminka
Výuku u Evy navštěvoval můj syn od 5 let. Přístup Evy Lorenc velmi oceňuji. Nebylo to o "dření", ale o vybudování vztahu k hudbě, o jejím pochopení, o lásce. Na každou hodinu jsme se těšili a odcházeli ještě s krásnějším pocitem uspokojení a uvolnění.
Eliška Troníčková
maminka
Od Evy máme doma plno materiálů, pro svou dceru, která hraje na klavír, jsem pořídila Pohádkové čtení not. Dcerka si o výuku říká sama. Opravdu ji to baví a těžko říkáme stop. Baví nás to obě a co víc - je to další z těch okamžiků, kdy jsme spolu, jedna pro druhou na 100%. Takže díky. Za vstřícnou metodiku výuky pro děti i za všechny ty vedlejší efekty, které přináší!
Rehana Ježková
maminka

Tento minikurz je pro vás vhodný, pokud:

Zajistěte si své místo v minikurzu ZDARMA a nadchněte dítě pro hru na klavír!

Časté otázky

Musíme mít doma klavír, abychom se minikurzu mohli zúčastnit?

Klavír mít doma nemusíte – některá cvičení budu hrát na klavír já a vy s dítětem dostanete zadání přímo ode mě od klavíru.

Pár cvičení se hrát na klavír bude, ale pokud zatím nástroj doma nemáte, ke každému cvičení dostanete návod na to, jak ho provádět bez klavíru.

Pro jak staré děti je minikurz vhodný?

Ideální věková skupina pro minikurz jsou děti mezi 3–7 lety. Úkoly můžete zkoušet s dětmi již zhruba od 2,5 let, je však potřeba počítat s tím, že výsledek se nedostaví tak rychle nebo budete potřebovat více opakování na každý úkol, než si dítě dovednost osvojí. Minikurz udělá radost i větším dětem.

Nemám účet na Facebooku, mohu se i tak do minikurzu přihlásit?

Můžete. Minikurz bude probíhat v uzavřené facebookové skupině. Pokud nemáte účet na FB, můžete si ho vytvořit pouze za účelem minikurzu (nemusíte mít ani fotku, ani žádné přátele), anebo se můžete přihlásit do skupiny například pod účtem někoho z rodiny.

Závěrečný webinář proběhne přes aplikaci ZOOM, kterou si stačí stáhnout do vašeho zařízení, a na toto vysílání zašlu odkaz e-mailem všem zaregistrovaným. 

Nehodí se mi datum minikurzu. Mám se i přesto registrovat?

Rozhodně ANO! Po skončení minikurzu ponechám několik dnů k dispozici záznam celé akce, takže se můžete případně podívat i zpětně. Aktivity v minikurzu můžete absolvovat časově flexibilně a na živá vysílání se mrknete ze záznamu. Tento minikurz navíc pořádám jen jednou ročně, další tedy bude až napřesrok!

Chci se zeptat na něco jiného. Kam mám napsat?

Na vaše dotazy se budu těšit na e-mailu info@evalorenc.cz.

2024 © Eva Lorenc – Obchodní podmínky – Ochrana osobních údajů – Kontakt

Mám radost, že se uvidíme v minikurzu!

Pro přihlášení vyplňte prosím své údaje, ať vím, kam vám mám poslat všechny potřebné informace.

Zadáním e-mailové adresy a kliknutím na tlačítko souhlasíte s tím, že vám budu posílat e-mailem informace k minikurzu, s mými zásadami pro ochranu osobních údajů a s tím, že vaši adresu zařazuji do své databáze kontaktů a budu vám pravidelně posílat informace a inspiraci o hraní na klavír. Z odběru e-mailů se můžete kdykoliv odhlásit v každém zaslaném mailu.
Vaše registrace nebyla uložena. Zkuste to prosím znovu.
Vaše registrace byla úspěšná.