Vydejte se na cestu, na které se hraní na klavír stane nedílnou součástí vašeho každodenního života.

Velice mě těší váš zájem o online kurz hry na klavír pro středně pokročilé!

Přihlášky do kurzu jsou momentálně uzavřené.

Další  ročník kurzu začne 1. 9. 2023.

Pokud chcete být první, kdo se o kurzu dozví, zapište se.
Díky tomu dostanete informaci o znovuotevření přihlášek do kurzu z první ruky. 🙂

Přidejte se do 12měsíčního online kurzu hry na klavír pro středně pokročilé a vykročte směle vstříc pokročilejšímu klavírnímu repertoáru i vašim velkým klavírním snům.

Už nejste klavírní začátečník, takže víte, že hraní na klavír je dlouhodobá záležitost a neobejde se bez vašeho pravidelného cvičení, investice vaší energie i času.

Možná je pro vás ale obtížné udržet motivaci i pravidelnost ve cvičení v dlouhodobém měřítku. Jsou období, kdy máte na hraní více času, a pak jsou období, kdy si k němu téměř nesednete. Někdy je prostě obtížné najít si ve víru běžného života na cvičení čas.

Zároveň už máte za sebou poměrně slušný výčet repertoáru a toužíte se pustit se do závažnějších děl od velkých mistrů, jako byl Bach, Beethoven, Mozart, Chopin, Liszt a další. Toužíte se prohrát až k velkým klavírním hvězdám.

Ale pokaždé, když si nějakou skladbu vyberete a pustíte se do ní sami, skončíte s cvičením dříve, než začnete, protože zjistíte, že je to nad vaše síly.

Dumáte nad tím, KDE začít?

CO PŘESNĚ POTŘEBUJETE UDĚLAT,

abyste dosáhl/a svých snů a viděl/a vytoužené výsledky?

JAK vytvořit prostor pro cvičení

na klavír i v době, kdy se zdá, že není čas si sednout ke klavíru?

JAKÉ KROKY A v jakém pořadí

přesně podniknout, abyste se vyhnul/a pocitu přehlcení, přestal/a ztrácet čas a začal/a se efektivně přibližovat k vytyčeným klavírním cílům?

Tady je to, co potřebujete vědět…

Jsou 3 klíčové ingredience, které vás pozvednou z mírně pokročilé úrovně na úroveň, kdy začnete zvládat hrát díla velkých mistrů.

 1. Potřebujete se na závažnější klavírní díla dobře připravit.
 2. Potřebujete si nechat odborně vysvětlit, jak zvládnout technické i hudební nároky velkých autorů.
 3. Potřebujete soustavné, logické, dlouhodobé a metodicky dobře vystavěné vedení u klavíru, které vás k vašim cílům a snům opravdu dovede.

Tohle vám mohu říct, protože s tím mám sama bohaté zkušenosti. Pokaždé, když jsem se zamilovala do nějaké obtížné klavírní skladby a ve chvílích volna jsem si pročítala noty a snažila se sama naučit a pochopit vytoužené dílo, jsem skončila demotivovaná, protože jsem se prostě ve skladbě vůbec neorientovala.

Nedokázala jsem určit hlavní hudební myšlenky, poznat, odkud kam vedou fráze, vytvořit si hudební představu, nedokázala jsem si poradit s novými náročnými technickými prvky. A tak jsem často odložila dost frustrovaně noty s tím, že to přece nikdy nezahraju.

Protože jsem ale studovala konzervatoř a následně i Akademii múzických umění, zjistila jsem, že závažnější díla prostě potřebují jen to, abych já k nim hudebně i pianisticky dozrála.

Stačilo se cíleně připravit technicky hrou vhodných etud nebo technických cvičení. Stačilo si předtím zahrát skladby na nižší úrovni, které mě hudebně i technicky posunuly vpřed a přiblížily mě k mým klavírním snům a cílům.

A stačilo, abych se nechala dlouhodobě vést od pedagogů z oboru, správně metodicky, měsíc od měsíce, rok od roku, a nesnažila se žádnou z fází výuky hry na klavír vynechat nebo přeskočit. Protože zkratky ke kvalitnímu zvládnutí obtížnějšího klavírního repertoáru nevedou… ale to už určitě víte také. 🙂

A odměnou mi bylo, že jsem svých velkých klavírních snů nakonec dosáhla.
Že jsem se necítila přehlcená a ztracená, ale měla jsem v ruce nástroje a řešení pro všechny klavírní situace a problémy, se kterými jsem se potkávala, a neztratila nikdy chuť do cvičení ani pocity radosti ze hry.

Nakonec jsem se naučila zahrát všechny skladby, o kterých jsem kdy snila a měla jsem je na svém seznamu klavírních přání.

A vy můžete také!

Představte si, jaké to bude, když:

 • budete mít jasnou strategii, jak se krok po kroku prohrát až k velkým klavírním autorům i závažnějším klavírním dílům
 • budete opravdu rozumět tomu, co hrajete a proč to hrajete a nebudete muset tápat v notách, v technice ani v interpretaci
 • budete mít možnost pravidelně konzultovat vaše pokroky nebo si kdykoli přijít pro radu, když vám doma něco nepůjde nacvičit nebo zahrát
 • se budete mít možnost učit hrát na klavír flexibilně zcela podle vašich časových možností
 • budete umět svůj čas pro cvičení na klavír dobře organizovat a soustředit se na ty aktivity, které vám opravdu přinesou výsledky
 • budete mít dlouhodobé odborné vedení, které vám pomůže nejen ukázat správný směr a zdokonalovat vaše hraní, ale také udržet motivaci
 • budete součástí komunity stejně naladěných klavíristů na podobné úrovni jako jste vy, ve které najdete podporu, oporu,
 • si konečně zahrajete první skladbu od Chopina nebo jiného velkého mistra, po kterém vaše klavírní srdce tolik touží

Zní to příliš dobře, než aby to byla pravda?

Určitě to nebude jednoduché ani zadarmo, protože žádné opravdu krásné výsledky se nedostaví, aniž byste do vašeho hraní na klavír neinvestoval/a čas a energii a splnil/a zadané úkoly. Výsledky bez práce vám rozhodně neslibuji.

To, co vám do vašeho hraní na klavír velké zjednodušení přinese, je jasná struktura, vyzkoušené metodické postupy, podpora, udržení vaší motivace a zodpovědnosti za to, že zadané úkoly opravdu uděláte a následně uvidíte i ucítíte výsledky a pokroky ve vašem hraní.

A to je přesně důvod, pro je pro vás online kurz hry na klavír pro středně pokročilé vhodný.

Představuji vám

Online kurz hry na klavír
pro středně pokročilé

Jediný komplexní 12měsíční online program, který vám poskytne jedinečnou podporu a ověřený metodický postup, jak se postupně připravit na závažnější klavírní díla a zařadit do vašeho repertoáru úspěšně skladby od velkých hvězd, jako jsou Bach, Beethoven, Chopin a další velikáni.

V kurzu na vás čeká plodné prostředí, které…

...vám dá na výběr

V rámci každého klavírního problému, který budeme řešit, si budete moci vybrat z vícero skladeb, a vždy pro vás bude připravená lehčí i obtížnější varianta, abyste si mohli vybrat podle toho, kde právě na vaší klavírní cestě jste, kolik času na cvičení máte a kolik energie a času budete chtít do vybraných skladeb investovat.

...vás bude podporovat

Kurz vám poskytne velkorysý prostor k pianistickému růstu, podpoří a pomůže udržet vaši motivaci k práci a cvičení a zároveň vám pomůže překonávat různé milníky ve vaší hře na klavír.

...zlepší vaši techniku

Díky lepší technice budete kvalitně připraveni na hru velkých autorů, jako jsou Chopin, Bach, Beethoven a další.

...vám dá zpětnou vazbu

Budete mít možnost vaše pokroky a práci konzultovat a učit se nejen ode mě a mého týmu, ale i vzájemně jeden od druhého mezi vašimi spolužáky.

...se o vás postará

Budete se cítit dobře, v bezpečí, budete součástí jedné velké klavírní rodiny a budete si kdykoli moci přijít pro radu, motivaci, podporu a to nejen v těch chvílích, kdy se vám něco bude dařit, ale i v takových, kdy budete mít pocit, že vám to nejde tak, jak byste chtěl/a.

Ahoj, já jsem Eva Lorenc a jsem klavíristka, skladatelka a především nadšená pedagožka hry na klavír. Učení na klavír mě vždy ohromně bavilo a zároveň velmi fandím všem, kdo se chtějí naučit hrát na klavír. Nerozděluji lidi na talentované a bez talentu. Stojím si za tím, že hrát na klavír se může naučit opravdu každý, kdo po tom touží a investuje do pravidelného cvičení svůj elán, čas a trpělivost.

Většina lidí se učí hrát na klavír pro radost. Netouží vyprodávat velká světová pódia, ale oblažovat doma svou duši krásnými klavírními melodiemi nebo oblíbenými skladbami a písněmi.

Jeden z důvodů, proč jsem si v roce 2015 otevřela soukromou klavírní školu Piano School Prague, bylo poskytnout možnost klavírního vzdělávání všem těm lidem, kteří nemají možnost se zařadit do oficiálního systému hudebního vzdělávání u nás. Pro dospělé začátečníky vždy existovalo příliš málo možností, jak se systematicky a kvalitně vzdělávat ve hře na klavír.

Velmi brzy jsem ale díky obrovskému zájmu o výuku v mé škole pochopila, že její kapacita na to zdaleka nebude stačit. A proto jsem v roce 2017 začala vytvářet online kurzy hry na klavír pro dospělé.

Mým kurzem pro dospělé začátečníky prošlo už více než 1200 absolventů! Stejně tak má stovky absolventů i navazující kurz pro mírně pokročilé.

A proto jsem se rozhodla jít s mými studenty po online klavírní cestě ještě dál a vytvořit nový 12měsíční program pro středně pokročilé, který navazuje právě na můj kurz pro mírně pokročilé.

Co je obsahem modulů kurzu:

Moduly kurzu jsou metodicky setavené za sebou tak, aby pokryly všechny významné hudební epochy a navíc poskytly ještě širší hudební vzdělání s přesahem do improvizace i jazzové hudby.

Zvolený repertoár vás postupně bude připravovat na hru závažnějších hudebních děl od velkých klavírních hvězd. Hvězdou prvního ročníku kurzu bude Fryderyk Chopin.

Výuka každé skladby je rozdělena do řady výukových lekcí, protože na této úrovni už nestačí jedno nebo dvě videa jako v mých kurzech pro začátečníky či mírně pokročilé. Skladby jsou delší, obtížnější, a vyžadují práci více do hloubky i více času k nacvičení.

Přípravný MODUL: Vítejte!

První ročník kurzu začne 1. 9. 2022. Prvních pár dnů na začátku věnujeme tomu, abyste se dokonale seznámil/a s členskou sekcí kurzu a připravila se na tuto pořádnou 12měsíční klavírní jízdu.

Vytvoříme také váš individuální cvičební plán na prvních několik měsíců, který bude odpovídat vašim časovým možnostem pro cvičení v průběhu týdne i vaší aktuální úrovni hry, abyste se necítil/a přehlcená ani se nenudil/a.

MODUL 1: Technika

Na začátku se pořádně rozehrajete a posunete vaši techniku na další úroveň. Naučíte se pokročilý způsob hraní kombinovaných stupnic, 4hlasých akordů a rozkladů, které vás připraví na hru komplikovanějších pasáží ve vašich skladbách.

MODUL 2: Etudy

Naučíte se etudy z různých sbírek vhodných pro středně pokročilou úroveň hry. V každé etudě se zaměříme na jiný typ techniky. Pro první ročník kurzu mám připravené etudy na rychlou techniku hry v pravé i levé ruce, a na pružnou rychlou hru akordů.

MODUL 3: Baroko

Naučíte se skladby od velkých barokních mistrů Bacha a Händel. Zaměříme se na dvě velké barokní formy, Preludium a Chacconu.

MODUL 4: Klasicismus

Naučíte se sonatiny od velkých klasicistních mistrů Beethovena a Clementiho. Bez toho, aniž byste měli v repertoáru sonatiny, byste se nepřipravili na budoucí hraní klavírních sonát. Zaměříme se na rychlé věty ze sonatin a naučíte se principy klasicistní sonátové formy.

MODUL 5: Stylizace doprovodů písní

Modul o doprovodech písní nesmí v žádném mém kurzu chybět. Protože tento modul vychází na Vánoce, zaměříme se na půvabné ztvárnění doprovodů vybraných vánočních koled.

MODUL 6: Romantismus

Naučíte se přednesové skladby od velkých romantických mistrů Fibicha a Griega. Romantické hudební formy jsou už mnohem volnější, takže jsem pro vás vybrala kusy, které odpovídají skvěle úrovni kurzu a nabízí zajímavé možnosti práce s úhozem a interpretací.

MODUL 7: 20. století

Naučíte se přednesové skladby od velkých autorů 20. století Satieho a Chačaturjana. Hudba 20. století nabízí nepřeberné množství stylů, charakterů, možností interpretace, dynamiky, rozšiřuje zvukové možnosti klavíru oproti starším hudebním obdobím. 20. století přinese do vašeho repertoáru čerstvý vítr.

MODUL 8: Základy standardního jazzu

U klavíru je potřeba se bavit! Naučíte se základy jazzového standardu – vytváření a spojování septakordů, jazzovou rytmizaci, blues, booggie a další zábavné dovednosti. A také vás čeká výběr jazzových úprav skladeb, které otevírají klavíristům dveře do světa jazzové hudby. Úvod do jazzu vás naučím ve spolupráci  se skvělým klavíristou a jazzmanem.

MODUL 9: Klavírní hvězdy

Tento modul bude věnovaný vždy jedné významné skladatelské osobnosti, jejíž dílo už je závažnějšího rozsahu, technika i úhoz vyžadují více prostoru ke zvládnutí. A díla autorů, která budu pro tento modul vybírat, rozhodně PATŘÍ do repertoáru každého klavíristy!

Proto je tento modul zařazen až na jaře, kdy budete na takový repertoár dostatečně připraven/a.

1. ročník kurzu bude tento modul věnovaný osobnosti Fryderyka Chopina. Naučíte se hrát jednu z jeho ne příliš četných klavírních skladeb vhodných středně pokročilou úroveň. Bude to váš první Chopin? Těšte se! Já už se nemohu dočkat!

MODUL 10: Hra z listu

Umět číst noty je jedna věc, ale umět hrát z listu, to je úplně jiný level! Naučíte se tipy, fígle, a získáte praxi na mnoha různých příkladech, abyste si při pohledu do not začali zpívat melodii a abyste přestali noty louskat jednu po druhé, ale začali plynule a svobodně hrát z listu. Modul hra z listu je koncipován jako velký masterclass uvnitř tohoto kurzu.

MODUL 11: Modul na přání

Tento modul se mnou spoluvytvářejí studenti 1. ročníku tohoto kurzu. Dám na jejich přání a natočím výukové lekce na technické prvky klavírní hry či klavírní skladby, o které budou studenti jevit největší zájem a které budou ladit s koncepcí metodiky celého tohoto kurzu.

Co dalšího získáte se vstupem do kurzu:

Výukové materiály

Se vstupem do tohoto kurzu získáte výukové materiály pro aktuální ročník kurzu automaticky v tištěné podobě (zasíláme poštou či Zásilkovnou tedy pouze po ČR, do EU a do dalších Evropských zemí). Samozřejmostí je i varianta v PDF, kterou najdete ke stažení v členské sekci.

Zpětná vazba na vaše hraní

Abyste měli možnost vaši práci, pokroky i problémy zkonzultovat, v rámci kurzu bude každý měsíc možnost zaslat nahrávku toho, co aktuálně cvičíte, pro zpětnou vazbu.

Zpětná vazba bude probíhat trošku jinak, než jste zvyklí z mých kurzů pro začátečníky a mírně pokročilé. V kurzu pro středně pokročilé bude každý měsíc možnost přihlásit vaše nahrávky pro zpětnou vazbu, kterou budeme zpracovávat živě přes ZOOM!

Na středně pokročilé úrovni hry na klavír je totiž již načase, abyste inspiraci a rady pro vaše hraní čerpali nejen z pokynů vašich lektorů, ale načerpávali inspiraci i vzájemně od svých vrstevníků a spolužáků. Zpětné vazby budou probíhat tak, že vaše zaslané nahrávky pustíme a živě okomentujeme, a záznam celé akce budete mít uložen v členské sekci k opakovanému shlédnutí.

Uslyšíte tak nejen komentář k vašim nahrávkám, ale také například ke stejné skladbě, kterou v kurzu nacvičuje i někdo jiný. Uděláte si mnohem lepší představu o tom, jak skladbu hrát, jak se postavit k určitým technickým nebo interpretačním problémům a vzájemně se tak posunete v hraní ještě mnohem dál!

5denní klavírní výzvy

V průběhu kurzu budete mít možnost se zúčastnit 5denních klavírních výzev na nejrůznější témata nebo klavírní dovednosti.

Výzvy mají formu krátkých výukových videí nebo živých vstupů. Po dobu 5 za sebou jdoucích dnů vám budu posílat zadání, které budete plnit či nacvičovat nad rámec práce na zvoleném repertoáru.

Výzvy budou doplňovat či adresovat to, co budeme aktuálně probírat v modulech kurzu a rozšiřovat tak vaše klavírní dovednosti i hudební vědomosti.

Možnost vystoupit na živém koncertě v Praze

Potkáme se živě! V letních měsících pro vás plánujeme uspořádat živý koncert v Praze v prostorách mé soukromé klavírní školy Piano School Prague, abyste měl/a možnost zabojovat s trémou a možná poprvé vystoupit před publikem naživo!

Na živou akci bude potřeba se speciálně přihlásit, počet míst nebude neomezený, nicméně vše se včas dozvíte, až to bude aktuální.

24/7 podpora odborného týmu a vašich spolužáků

Klavírní komunita je v tomto kurzu velmi důležitou součástí. Samozřejmostí je proto přístup do uzavřené facebookové skupiny, kde bude probíhat veškerá debata mezi vámi a vašimi spolužáky

získáte přístup k vynikajícím a zkušeným lektorkám hry na klavír, které vás na vaší cestě celých 12 měsíců budou maximálně podporovat, motivovat a pomáhat vám s vaším hraním na klavír

VIP přístup do uzavřené komunity klavíristů, kteří jsou na stejné vlně, jako vy. Nic tak nedodá člověku odvahy, sebedůvěry či nepotěší, jako sdílení úspěchů i strastí s lidmi, kteří procházejí tím samým, co vy.

Individuální cvičební plán

V kurzu je připraveno v rámci každého modulu vícero repertoáru, ze kterého si můžete vybrat. Repertoár je pečlivě vybraný, aby odpovídal vaší aktuální úrovni a posouval vás dál, a sestavený tak, abyste se na něm naučili vše, co považuji za potřebné.

Mým cílem však není, abyste se cítili přehlcení a zavalení a hned zkraje kurzu měli pocit, že nestíháte. Proto na začátku kurzu vytvoříme váš individuální cvičební plán, kde si zvolíte, kterým skladbám se budete věnovat a kudy povede vaše klavírní cesta.

V rámci kurzu na vás kromě samotných lekcí a připravených skladeb čeká ke cvičení či zdokonalování ještě spousta dalších aktivit, ze kterých si budete vybírat ty, které budou pro vás aktuálně nejvíce přínosné.

Přístup do členské sekce kurzu

V den zahájení kurzu 1. 9. vám odešleme přístupy do členské sekce kurzu, kde na vás bude vše čekat přehledně pěkně pohromadě – moduly, lekce, veškerý obsah kurzu.

Stačí vám připojení k internetu a do členské sekce se můžete přihlásit odkudkoliv, a to na počítači, tabletu i mobilním telefonu.

E-mailový průvodce

12 měsíců je dlouhá doba! Abyste se neztratili v tom, co se v kurzu aktuálně děje, jaké lekce máte odemčené, co máte cvičit nebo vám neunikla žádná důležitá informace ohledně živých akcí a callů, budou vám ode mě pravidelně chodit e-maily, které vám pomohou udržet směr, motivaci i chuť do práce.

Každé pondělí se můžete těšit na e-mail, ve kterém se dozvíte vše, co vás následující týden čeká!

Měsíční živý call pro vaše otázky a odpovědi

Na konci každého měsíce bude probíhat živý call přes ZOOM streamovaný i do naší Facebookové skupiny, ve kterém budete mít možnost se živě zeptat na cokoli, co budete v kurzu řešit.

Online koncerty

Ani ty v tomto kurzu nebudou chybět! V plánu jsou 2 velké koncerty, jeden v čase vánočním a druhý v závěru školního roku, tedy v průběhu června.

Účastí na online koncertě automaticky získáváte jako bonus také možnost zaslat vaše koncertní nahrávky k individuální zpětné vazbě zpracované na míru pro vás, kterou od nás dostanete jako video (tento způsob zpětné vazby znáte z mých kurzů pro začátečníky nebo mírně pokročilé).

Certifikát úspěšného absolvování kurzu

Na konci naší společné 12měsíční cesty vás čeká velké shrnutí všeho, co jste se naučil/a. Skrze formulář, který mi vyplníte, zrekapitulujeme váš naučený repertoár a důležité milníky na vaší klavírní cestě.

Certifikát si ale musíte trošku zasloužit. Podmínkou získání certifikátu je aktivní účast alespoň na jednom z koncertů, které se budou během kurzu konat.

Výukové materiály

Se vstupem do tohoto kurzu získáte výukové materiály pro aktuální ročník kurzu automaticky v tištěné podobě (zasíláme poštou či Zásilkovnou tedy pouze po ČR, do EU a do dalších Evropských zemí). Samozřejmostí je i varianta v PDF, kterou najdete ke stažení v členské sekci.

Individuální cvičební plán

V kurzu je připraveno v rámci každého modulu vícero repertoáru, ze kterého si můžete vybrat. Repertoár je pečlivě vybraný, aby odpovídal vaší aktuální úrovni a posouval vás dál, a sestavený tak, abyste se na něm naučili vše, co považuji za potřebné.

Mým cílem však není, abyste se cítili přehlcení a zavalení a hned zkraje kurzu měli pocit, že nestíháte. Proto na začátku kurzu vytvoříme váš individuální cvičební plán, kde si zvolíte, kterým skladbám se budete věnovat a kudy povede vaše klavírní cesta.

V rámci kurzu na vás kromě samotných lekcí a připravených skladeb čeká ke cvičení či zdokonalování ještě spousta dalších aktivit, ze kterých si budete vybírat ty, které budou pro vás aktuálně nejvíce přínosné.

Zpětná vazba na vaše hraní

Abyste měli možnost vaši práci, pokroky i problémy zkonzultovat, v rámci kurzu bude každý měsíc možnost zaslat nahrávku toho, co aktuálně cvičíte, pro zpětnou vazbu.

Zpětná vazba bude probíhat trošku jinak, než jste zvyklí z mých kurzů pro začátečníky a mírně pokročilé. V kurzu pro středně pokročilé bude každý měsíc možnost přihlásit vaše nahrávky pro zpětnou vazbu, kterou budeme zpracovávat živě přes ZOOM!

Na středně pokročilé úrovni hry na klavír je totiž již načase, abyste inspiraci a rady pro vaše hraní čerpali nejen z pokynů vašich lektorů, ale načerpávali inspiraci i vzájemně od svých vrstevníků a spolužáků. Zpětné vazby budou probíhat tak, že vaše zaslané nahrávky pustíme a živě okomentujeme, a záznam celé akce budete mít uložen v členské sekci k opakovanému shlédnutí.

Uslyšíte tak nejen komentář k vašim nahrávkám, ale také například ke stejné skladbě, kterou v kurzu nacvičuje i někdo jiný. Uděláte si mnohem lepší představu o tom, jak skladbu hrát, jak se postavit k určitým technickým nebo interpretačním problémům a vzájemně se tak posunete v hraní ještě mnohem dál!

Přístup do členské sekce kurzu

V den zahájení kurzu 1. 9. vám odešleme přístupy do členské sekce kurzu, kde na vás bude vše čekat přehledně pěkně pohromadě – moduly, lekce, veškerý obsah kurzu.

Stačí vám připojení k internetu a do členské sekce se můžete přihlásit odkudkoliv, a to na počítači, tabletu i mobilním telefonu.

E-mailový průvodce

12 měsíců je dlouhá doba! Abyste se neztratili v tom, co se v kurzu aktuálně děje, jaké lekce máte odemčené, co máte cvičit nebo vám neunikla žádná důležitá informace ohledně živých akcí a callů, budou vám ode mě pravidelně chodit e-maily, které vám pomohou udržet směr, motivaci i chuť do práce

Každé pondělí se můžete těšit na e-mail, ve kterém se dozvíte vše, co vás následující týden čeká!

5denní klavírní výzvy

V průběhu kurzu budete mít možnost se zúčastnit 5denních klavírních výzev na nejrůznější témata nebo klavírní dovednosti.

Výzvy mají formu krátkých výukových videí nebo živých vstupů. Po dobu 5 za sebou jdoucích dnů vám budu posílat zadání, které budete plnit či nacvičovat nad rámec práce na zvoleném repertoáru.

Výzvy budou doplňovat či adresovat to, co budeme aktuálně probírat v modulech kurzu a rozšiřovat tak vaše klavírní dovednosti i hudební vědomosti.

Měsíční živý call pro vaše otázky a odpovědi

Na konci každého měsíce bude probíhat živý call přes ZOOM streamovaný i do naší Facebookové skupiny, ve kterém budete mít možnost se živě zeptat na cokoli, co budete v kurzu řešit.

Online koncerty

Ani ty v tomto kurzu nebudou chybět! V plánu jsou 2 velké koncerty, jeden v čase vánočním a druhý v závěru školního roku, tedy v průběhu června.

Účastí na online koncertě automaticky získáváte jako bonus také možnost zaslat vaše koncertní nahrávky k individuální zpětné vazbě zpracované na míru pro vás, kterou od nás dostanete jako video (tento způsob zpětné vazby znáte z mých kurzů pro začátečníky nebo mírně pokročilé).

Možnost vystoupit na živém koncertě v Praze

Potkáme se živě! V letních měsících pro vás plánujeme uspořádat živý koncert v Praze v prostorách mé soukromé klavírní školy Piano School Prague, abyste měl/a možnost zabojovat s trémou a možná poprvé vystoupit před publikem naživo!

Na živou akci bude potřeba se speciálně přihlásit, počet míst nebude neomezený, nicméně vše se včas dozvíte, až to bude aktuální.

24/7 podpora odborného týmu a vašich spolužáků

Klavírní komunita je v tomto kurzu velmi důležitou součástí. Samozřejmostí je proto přístup do uzavřené facebookové skupiny, kde bude probíhat veškerá debata mezi vámi a vašimi spolužáky

získáte přístup k vynikajícím a zkušeným lektorkám hry na klavír, které vás na vaší cestě celých 12 měsíců budou maximálně podporovat, motivovat a pomáhat vám s vaším hraním na klavír

VIP přístup do uzavřené komunity klavíristů, kteří jsou na stejné vlně, jako vy. Nic tak nedodá člověku odvahy, sebedůvěry či nepotěší, jako sdílení úspěchů i strastí s lidmi, kteří procházejí tím samým, co vy.

Certifikát úspěšného absolvování kurzu

Na konci naší společné 12měsíční cesty vás čeká velké shrnutí všeho, co jste se naučil/a. Skrze formulář, který mi vyplníte, zrekapitulujeme váš naučený repertoár a důležité milníky na vaší klavírní cestě.

Certifikát si ale musíte trošku zasloužit. Podmínkou získání certifikátu je aktivní účast alespoň na jednom z koncertů, které se budou během kurzu konat.

A to není všechno!

Kurz obsahuje navíc tyto bonusy!

Přístup k živým workshopům Evy Lorenc od 1. 9. 2023 do 31. 8. 2024

hodnota min. 5000 Kč

V rámci roku ráda pořádám živé workshopy na nejrůznější témata okolo hry na klavír. Některé mé workshopy jsou zdarma, jiné placené. Vy jakožto aktivní student/ka kurzu budete mít přístup ke všem živým workshopům, které se budou konat v rámci vašeho aktivního členství kurzu, zcela zdarma. Pozvání na workshopy ode mě dostanete e-mailem.

Přístup do nových filmových masterclassů od 1. 9. 2023 do 31. 8. 2024

v hodnotě až 1200 Kč

V rámci vašeho aktivního členství v kurzu získáváte jako bonus přístup do filmových mini masterclassů, které budu publikovat mezi 1. 9. 2022 a 31. 8. 2023! Aktuálně vytvářím a publikuji 1-2 filmové mini masterclassy ročně.

Každý ročník kurzu nové skladby a nové lekce

Tento kurz stojí na dvou pilířích, jednak na předtočených klavírních lekcích s obsáhlým repertoárem, jednak na živých aktivitách jako je podpora ve facebookové skupině a na e-mailu, živá vysílání, workshopy, webináře, zpětné vazby, koncerty, 5denní výzvy a další.

Do kurzu se můžete přihlásit i opakovaně, protože v každém ročníku na vás bude čekat kromě toho, co obsahoval ten předchozí, další svěží nový repertoár, nové lekce a nové aktivity.

Žádný ročník kurzu tedy nebude úplně stejný, stále se budete moct učit něco nového a být součástí nesmírně podporující, motivující a radostné klavírní komunity!

Trezor stupnic a rozkladů

k nezaplacení

Novou stupnici je vhodné zařazovat pravidelně každé cca 2-3 měsíce. Proto je součástí kurzu bonusový trezor, ve kterém najdete stupnice a příslušné rozklady ve všech durových i mollových tóninách.

Najdete zde noty s prstoklady i výuková videa u stupnic, které nemají klasický základní stupnicový prstoklad.

VIP bonusová zpětná vazba při přihlášení na online koncert

k nezaplacení

Účastí na online koncertě automaticky získáváte jako bonus také možnost zaslat vaše koncertní nahrávky k individuální zpětné vazbě zpracované na míru pro vás, kterou od nás dostanete jako video.

Sleva na nákup akustického či digitálního klavíru (může se hodit!)

Dlouhodobě spolupracuji s dvěma firmami, které mým studentům poskytují výhodnější ceny při nákupu nových nástrojů pro cvičení.

Prodejna Piano Classic se specializuje na repasované akustické klavíry. Jakmile se do kurzu přihlásíte, získáte u nich výhodnější podmínky pro nákup pianina (nebo křídla! 🙂 ). Nástroje nejsou nové, jsou skvěle opravené, a tudíž i pořizovací cena klavíru v této prodejně je dostupná.

E-shop Cmias.cz nabízí prodej digitálních klavírů. Jako student/ka tohoto kurzu získáte 5% slevu na pořízení digitálního pianina včetně příslušenství.

Stále váháte, zda je tento kurz pro vás to pravé?

Možná si nejste jistý/jistá, zda jste na tento kurz připraven/a, zda už hrajete na klavír dostatečně dobře nebo dostatečně dlouho…

Když lidé říkají, že ještě nejsou na něco dostatečně připraveni, většinou za ně mluví jejich strach a perfekcionismus.

Něco vám povím. Pokud budete čekat, až budete opravdu skvěle připraveni na to něco udělat, možná to neuděláte nikdy. Já jsem z své podstaty také perfekcionista, ale už dávno jsem začala řídit mottem: Lepší je udělat něco nedokonale, než to neudělat vůbec. A jediné, co se vám může stát, když se do něčeho nového pustím, je, že to nevyjde přesně podle vašich představ, ale to neznamená, že se nenaučíte spoustu nového!

Vždycky, vždycky se mi vyplatilo poslechnout své srdce, které jásalo a křičelo na mě “jdi do toho, to je přesně ONO!” Pokaždé, když se vydáte na neznámou novou cestu, nemůžete dopředu vědět, jak to dopadne. Ale potkáte na ní lidi a naučíte se věci, které byste nikdy neměli možnost zažít, kdybyste to nezkusili.

V hraní na klavír je skvělé mít cíl. Proto vás budu v průběhu celého kurzu motivovat do akce a pomáhat vám plnit stanovené cíle a milníky.

Ale hraní na klavír je především cesta. Je to cesta, která je obohacující a krásná. Jsou to kouzelné chvíle, kdy sedíte u nástroje a užíváte si opojení hudbou. Jsou to chvíle, kdy máte čas pro sebe a věnujete se něčemu, co vás těší a vnitřně obohacuje. Hraní na klavír léčí duševní bolesti, umí podpořit v těžkých životních chvílích a zpříjemňuje a pozvedává ty obyčejné chvíle každodenní.

Pokud vaše srdce cítí, že tento kurz je pro vás to pravé a zároveň už nyní hrajete na mírně pokročilé úrovni nebo jste absolvoval/a můj kurz pro mírně pokročilé, pak jste na kurz pro středně pokročilé připraven/a.

Možná se bojíte, že se budete cítit zahlceně vším tím obsahem, že 12 měsíců je příliš velký závazek, nebo nebudete mít dostatek času na cvičení…

V kurzu je obsahu opravdu HODNĚ. A přesně proto se hned na začátku bude konat živý call, ve kterém vás do kurzu uvedu, vysvětlím přesně, jak bude kurz fungovat a budete mít prvních pár dnů na orientaci ve všem, co vám kurz nabízí, a také na vytvoření vašeho individuálního cvičebního plánu.

Naplánujeme společně repertoár a cvičení, kterým se budete věnovat, která budou nejvíce těšit vaše klavírní srdce a která pro vás budou v danou chvíli nejvíce přínosná.

V tomto kurzu nejde o to snažit se zvládnout úplně všechno. Vyberete si, co vás v danou chvíli nejvíce posune dopředu a naplánujete si cvičení na několik měsíců dopředu.

Váš individuální plán budeme v průběhu kurzu sledovat a revidovat podle toho, jak se bude vaše cesta kurzem vyvíjet a co se budete v danou chvíli ohledně hraní na klavír nejvíce potřebovat naučit.

A pokud se vám stane, že se budete cítit zaseknut/á na místě, pak se můžete každý měsíc zúčastnit živého callu a nechat si poradit s tím, co vás trápí, nechat se “odšpuntovat” a nasměrovat znovu správným směrem.

12měsíční trvání kurzu berte jako velkou přednost, nikoli jako nevýhodu! Budete mít celý rok směr, vedení, stanovené cíle a náš skvělý tým, který vám bude pomáhat všechno zvládnout a udržet motivaci i energii. Kdybyste na všechno byli sami, bude pro vás mnohem obtížnější stanovené cíle opravdu dodržet, můžete sklouznout k prokrastinaci nebo se třeba ke klavíru na nějaký čas vůbec nedostanete a vaše klavírní sny zůstanou stále v nedohlednu.

A pamatujte si: Kurz pro středně pokročilé sice následuje předem stanovený studijní plán jako ve skutečné fyzické klavírní škole, ale nikdo vám tady nebude dávat známky za to, že něco uděláte nebo neuděláte. Můžete se kurzu věnovat zcela vlastním tempem, naložit si na sebe repertoáru tolik, kolik zvládnete a není špatně ani méně, ani více. Můžete cvičit doma na klavír podle svých individuálních časových možností, tolik hodin, kolik budete potřebovat nebo tolik, kolik vám ostatní životní povinnosti dovolí.

V tomto kurzu jdete za svými klavírními sny. Cílem není perfektní “docházka” nebo mít ze všeho “jedničky”.

Možná se bojíte, že se budete cítit zahlceně vším tím obsahem, že 12 měsíců je příliš velký závazek, nebo nebudete mít dostatek času na cvičení…

V kurzu je obsahu opravdu HODNĚ. A přesně proto se hned na začátku bude konat živý call, ve kterém vás do kurzu uvedu, vysvětlím přesně, jak bude kurz fungovat a budete mít prvních pár dnů na orientaci ve všem, co vám kurz nabízí, a také na vytvoření vašeho individuálního cvičebního plánu.

Naplánujeme společně repertoár a cvičení, kterým se budete věnovat, která budou nejvíce těšit vaše klavírní srdce a která pro vás budou v danou chvíli nejvíce přínosná.

V tomto kurzu nejde o to snažit se zvládnout úplně všechno. Vyberete si, co vás v danou chvíli nejvíce posune dopředu a naplánujete si cvičení na několik měsíců dopředu.

Váš individuální plán budeme v průběhu kurzu sledovat a revidovat podle toho, jak se bude vaše cesta kurzem vyvíjet a co se budete v danou chvíli ohledně hraní na klavír nejvíce potřebovat naučit.

A pokud se vám stane, že se budete cítit zaseknut/á na místě, pak se můžete každý měsíc zúčastnit živého callu a nechat si poradit s tím, co vás trápí, nechat se “odšpuntovat” a nasměrovat znovu správným směrem.

12měsíční trvání kurzu berte jako velkou přednost, nikoli jako nevýhodu! Budete mít celý rok směr, vedení, stanovené cíle a náš skvělý tým, který vám bude pomáhat všechno zvládnout a udržet motivaci i energii. Kdybyste na všechno byli sami, bude pro vás mnohem obtížnější stanovené cíle opravdu dodržet, můžete sklouznout k prokrastinaci nebo se třeba ke klavíru na nějaký čas vůbec nedostanete a vaše klavírní sny zůstanou stále v nedohlednu.

A pamatujte si: Kurz pro středně pokročilé sice následuje předem stanovený studijní plán jako ve skutečné fyzické klavírní škole, ale nikdo vám tady nebude dávat známky za to, že něco uděláte nebo neuděláte. Můžete se kurzu věnovat zcela vlastním tempem, naložit si na sebe repertoáru tolik, kolik zvládnete a není špatně ani méně, ani více. Můžete cvičit doma na klavír podle svých individuálních časových možností, tolik hodin, kolik budete potřebovat nebo tolik, kolik vám ostatní životní povinnosti dovolí.

V tomto kurzu jdete za svými klavírními sny. Cílem není perfektní “docházka” nebo mít ze všeho “jedničky”.

Možná máte starost, že váš současný nástroj nebude na středně pokročilý repertoár stačit…

Pokud cvičíte na akustický klavír, digitální pianino, clavinovu, anebo máte stage piano či keyboard s pedálem, dynamikou úhozu a plným rozsahem klaviatury, pak tento kurz zvládnete bez obtíží absolvovat.

Pokud máte jen základní keyboard bez dynamiky, bez pedálu a s malým rozsahem klaviatury, pak doporučuji zainvestovat do sebe a povýšit vaše domácí cvičení v novém kurzu také o lepší nástroj. Úhozové nuance a interpretační nároky, kterým se budeme věnovat, by vás na obyčejném základním keyboardu stejně neuspokojily.

A navíc, jestli už jste na středně pokročilé úrovni a uvažujete o vstupu do tohoto kurzu, je jasné, že to s hraním na klavír myslíte vážně, hrajete už delší dobu a není to jen na zkoušku. Je vidět, že vás to baví. A pokud chcete svůj koníček nadále kvalitně pěstovat, bez vhodného nástroje pro domácí cvičení to stejně dlouhodobě nepůjde.

Přestě z tohoto důvodu je součástí kurzu i sleva na nákup digitálního nebo akustického pianina a s konzultací vhodného nástroje právě pro vás vám velmi ráda pomohu!

Možná máte starost, že váš současný nástroj nebude na středně pokročilý repertoár stačit…

Pokud cvičíte na akustický klavír, digitální pianino, clavinovu, anebo máte stage piano či keyboard s pedálem, dynamikou úhozu a plným rozsahem klaviatury, pak tento kurz zvládnete bez obtíží absolvovat.

Pokud máte jen základní keyboard bez dynamiky, bez pedálu a s malým rozsahem klaviatury, pak doporučuji zainvestovat do sebe a povýšit vaše domácí cvičení v novém kurzu také o lepší nástroj. Úhozové nuance a interpretační nároky, kterým se budeme věnovat, by vás na obyčejném základním keyboardu stejně neuspokojily.

A navíc, jestli už jste na středně pokročilé úrovni a uvažujete o vstupu do tohoto kurzu, je jasné, že to s hraním na klavír myslíte vážně, hrajete už delší dobu a není to jen na zkoušku. Je vidět, že vás to baví. A pokud chcete svůj koníček nadále kvalitně pěstovat, bez vhodného nástroje pro domácí cvičení to stejně dlouhodobě nepůjde.

Přestě z tohoto důvodu je součástí kurzu i sleva na nákup digitálního nebo akustického pianina a s konzultací vhodného nástroje právě pro vás vám velmi ráda pomohu!

Shrneme si to!

Kurz je pro vás vhodný, pokud:

jste absolvent online kurzu hry na klavír Evy Lorenc pro mírně pokročilé, na který tento kurz repertoárově navazuje

hledáte časově i místně flexibilní řešení lekcí klavíru, které bez problémů napasujete na váš běžný denní režim

potřebujete se vypořádat se zbytečnou trémou, která vám kazí to, co umíte zahrát, když máte své hraní někomu předvést nebo se jen doma natočit na mobil

toužíte si konečně zahrát prvního Chopina nebo jiného velkého autora, v jehož díle už příliš jednoduchých skladeb nenajdete

jste aktuálně na mírně pokročilé úrovni a toužíte pozvednout vaše hraní o úroveň výš

neradi pracujete sam/a nebo máte sklony k prokrastinaci a toužíte být součástí nadšené klavírní komunity, která vás podpoří a posune

chcete umět zahrát pestrý repertoár na středně pokročilé úrovni složený ze všech hlavních stylových období

studujete na střední nebo vysoké škole pedagogického zaměření a potřebujete připravit repertoár na středně pokročilé úrovni složený ze všech hlavních stylových období ke zkoušce

Kurz pro vás není vhodný, pokud:

jste ve hře na klavír úplně na začátku nebo ještě hrát na klavír vůbec neumíte

neumíte používat pravý pedál a nemáte žádné zkušenosti se synkopickou pedalizací

neumíte číst noty v houslovém ani basovém klíči

neumíte hrát na klavír oběma rukama dohromady

máte doma základní keyboard bez dynamiky úhozu, bez pedálu a s menším rozsahem klaviatury – nezakazuji vám v takovém případě kurz absolvovat, ale úhozově ani interpretačně pro vás nebude moje výuka zdaleka tak přínosná, jak by být měla

Kurz je pro vás vhodný, pokud:

jste absolventy online kurzu hry na klavír Evy Lorenc pro mírně pokročilé, na který tento kurz repertoárově navazuje

jste aktuálně na mírně pokročilé úrovni a toužíte pozvednout vaše hraní o úroveň výš

hledáte časově i místně flexibilní řešení lekcí klavíru, které bez problémů napasujete na váš běžný denní režim

neradi pracujete sam/a nebo máte sklony k prokrastinaci a toužíte být součástí nadšené klavírní komunity, která vás podpoří a posune

potřebujete se vypořádat se zbytečnou trémou, která vám kazí to, co umíte zahrát, když máte své hraní někomu předvést nebo se jen doma natočit na mobil

chcete umět zahrát pestrý repertoár na středně pokročilé úrovni složený ze všech hlavních stylových období

toužíte si konečně zahrát prvního Chopina nebo jiného velkého autora, v jehož díle už příliš jednoduchých skladeb nenajdete

studujete na střední nebo vysoké škole pedagogického zaměření a potřebujete připravit repertoár na středně pokročilé úrovni složený ze všech hlavních stylových období ke zkoušce

Kurz pro vás není vhodný, pokud:

jste ve hře na klavír úplně na začátku nebo ještě hrát na klavír vůbec neumíte

neumíte hrát na klavír oběma rukama dohromady

neumíte používat pravý pedál a nemáte žádné zkušenosti se synkopickou pedalizací

neumíte číst noty v houslovém ani basovém klíči

máte doma základní keyboard bez dynamiky úhozu, bez pedálu a s menším rozsahem klaviatury – nezakazuji vám v takovém případě kurz absolvovat, ale úhozově ani interpretačně pro vás nebude moje výuka zdaleka tak přínosná, jak by být měla

Nejčastější otázky ke kurzu

KDY KURZ ZAČÍNÁ A JAK DLOUHO TRVÁ

Online kurz hry na klavír pro středně pokročilé začíná 1. 9. 2023 a trvá po celý kalendářní rok, až do 31. 8. 2024.

JE MOŽNÉ KURZ ZAPLATIT NA ZAMĚSTNANECKÝ BENEFIT?

Ano, to určitě možné je! Stačí, když při zadávání objednávky vyplníte IČO a další náležitosti pro vašeho zaměstnavatele, a nebo nám napíšete na e-mail info@evalorenc.cz přesné požadavky, co má stát na faktuře pro vašeho zaměstnavatele a my fakturu vystavíme na naší straně.

Je možné čerpat zaměstnanecký benefit i částečně, tj. pokud váš zaměstnavatel přidá jen část částky kurzu, lze platbu rozdělit na dvě faktury, jednu proplatí zaměstnavatel a druhou si doplatíte vy.

KOLIK ČASU DENNĚ BUDU MUSET VĚNOVAT CVIČENÍ NA KLAVÍR, ABYCH KURZ ZVLÁDL/A?

To je velmi individuální a bude se to odvíjet od vašeho cvičebního plánu. Sam/a nejlépe víte, jak vypadá váš běžný život mimo klavír a kolik času budete moct do cvičení investovat. Pokud jste hodně vytížen/á, ať už pracovně či v domácnosti, stanovíme vám takový cvičební plán, který zvládnete, nebudete se cítit, že nestíháte a budete mít stále ze cvičení radost.

Pokud máte času na cvičení více, tak tím samozřejmě lépe pro vás. Pamatujte také na to, že množství času na cvičení se může v průběhu celého roku i měnit, v závislosti na různých proměnných, jako jsou dovolené, nemoci, jiné životní starosti. S tím vším se v kurzu počítá a váš cvičební plán můžeme vždy pozměnit a optimálně přizpůsobit tak, aby seděl vaší konkrétní aktuální situaci.

A teď k tomu cvičení. Ideální by bylo, kdybyste si na kurz vyhradil/a minimálně 30 min denně nebo alespoň 4x týdně.

U hraní na klavír platí, že pravidelnost je mnohem důležitější a přínosnější, než snaha stihnout nacvičit všechno během jednoho dne, kdy si na to uděláte čas. Veškeré klavírní dovednosti se ukládají do prstů, hlavy, sluchu i hudební paměti postupně.

Cvičení na klavír je typicky založené na opakování pořád dokola toho stejného místa ve skladbě nebo té stejné skladby, dokud to, co cvičíte, nepřejde do vašeho podvědomí a vaše prsty i hlava nezačnou požadované úkony hrát automaticky, aniž byste se musel/a soustředit na každý tón.

Kurz se vám bude zvládat snáze, pokud si uděláte čas na cvičení pravidelně.

PRACUJU POMALU, VŠECHNO MI TRVÁ, DLOUHO ČTU NOTY, NEDAŘÍ SE MI MOC HRÁT ZPAMĚTI, URČITĚ BUDU NEJPOMALEJŠÍ STUDENT V KURZU. JE I TAK KURZ PRO MĚ VHODNÝ?

Hned na úvod vás uklidním: na čtení not se společně samozřejmě také podíváme. Nebudu s vámi úplně detailně číst notu po notě, ale dám vám velmi jasný a zřetelný návod na to, jak si čtení usnadnit, urychlit, takže tuto část práce na skladbách určitě společně zvládneme.

To, že máte pocit, že pracujete pomalu.. hraní na klavír ale není závod! My tu nezávodíme o to, kdo toho v kurzu zahraje nejvíc a nejrychleji, a kdo stihne zahrát úplně všechno do poslední noty, co je v kurzu připravené. Moje klavírní kurzy se soustředí kromě kvalitní metodiky výuky také na to, aby moji studenti měli z hraní radost. Protože většina lidí, kteří se učí hrát na klavír, tak hrají pro radost.

Pokud i vy hrajete pro radost a jste aktuálně na zhruba mírně pokročilé úrovni, tak je kurz pro vás určitě vhodný a podpoří vás na vaší klavírní cestě ve všech oblastech, ve kterých se ještě nyní necítíte úplně spokojen/á.

CO KDYŽ UŽ JSEM NĚKTERÉ ZE SKLADEB V TOMTO KURZU V MINULOSTI HRÁL/A? NEBUDU SE NUDIT?

Nudit se určitě nebudete! Pokud už máte něco ze skladeb v kurzu z minulosti nacvičené, je pravděpodobné, že po shlédnutí mých výukových videí zjistíte, že vaše interpretace může dostat ještě úplně jiný rozměr.

Je skvělé, že už za sebou budete mít čtení not a práce vám tak pravděpodobně půjde rychleji. Stává se mi ale běžně, že studenti, kteří ke mně přijdou s nějakou skladbou, kterou už v minulosti nacvičiili, zjistí, co všechno nemají optimálně zvládnuté a že mají velkou spoustu prostoru k dalšímu zdokonalování.

EVI, JAK ZVLÁDNEŠ VEDENÍ TAK VELKÉHO KURZU, KDYŽ MÁŠ DVĚ MALÉ DĚTI A BĚHEM ROKU TI BĚŽÍ JEŠTĚ DALŠÍ KLAVÍRNÍ KURZY?

Zvládnu to hravě, protože mám za sebou skvělý tým, který mi bude s provozem kurzu pomáhat!

Mojí pravou rukou v kurzu je moje skvělá, vždy pozitivně naladěná kolegyně a vynikající klavírní pedagožka Julia Gavrilova. Julia se o vás bude starat jak ve zpětných vazbách, tak na živých callech, a já se objevím vždy, když to časově a energeticky bude pro mě možné.

A pak je tu samozřejmě můj manžel Štěpán, který ty naše dvě malé princezny pohlídá, kdykoli si maminka bude potřebovat odskočit na call se svými studenty. Nejsem na to tedy sama. 🙂

Závěrem

Za rok odteď můžete stále v hraní na klavír být tam, kde jste teď. Anebo už můžete hrát vašeho prvního Chopina nebo jinou vysněnou skladbu, o které si teď možná myslíte, že je daleko nad vaše možnosti. 🙂

Příležitost začít cíleně pracovat na vašem hraní na klavír v dlouhodobém měřítku, prohlubovat vaše klavírní dovednosti a pravidelně získávat další motivací a ještě větší nadšení do hry je tady.

V hraní na klavír je nádherné to, že neexistuje strop, na který byste mohli narazit. Je to cesta, na kterou když se vydáte, můžete po ní jít celý život a nikdy se nebudete nudit.

Pravda je taková, že nikdy nebude lepší čas, nikdy nebudete lépe připraveni, než jste nyní.
Čas na to jít do akce je právě teď.

Jste připraveni? Pokud jste dočetli až sem, tak si asi odpovíte sami… 🙂

Těším se na naši klavírní spolupráci v kurzu!