fbpx

MŮJ KLAVÍR

klavírní škola pro 5–7leté děti

Proč se vyplatí začít s hrou na klavír podle MÉHO KLAVÍRU?

Jednoduše proto, že po absolvování MÉHO KLAVÍRU budou děti vyváženě rozvinuté po hudební i technické stránce a budou tak kvalitně připraveny k dalšímu studiu klavírní hry.

Do detailů propracovaná koncepce výuky elementární hry na klavír se nemine účinkem. Moje klavírní škola je určena primárně pro 5–7leté děti, lze ji však podle individuálních potřeb využít i pro děti mladší či starší.

MŮJ KLAVÍR přináší výrazné obohacení současné nabídky klavírních škol pro začátečníky. Lze s ní pracovat komplexně, ale je možné školu pojmout také jako doplněk oblíbených metodických postupů a materiálů, které lze obohatit novými nápady či nabízenými cvičeními a skladbami.

Proč se vyplatí začít s hrou na klavír podle MÉHO KLAVÍRU?

Jednoduše proto, že po absolvování MÉHO KLAVÍRU budou děti vyváženě rozvinuté po hudební i technické stránce a budou tak kvalitně připraveny k dalšímu studiu klavírní hry.

Do detailů propracovaná koncepce výuky elementární hry na klavír se nemine účinkem. Moje klavírní škola je určena primárně pro 5–7leté děti, lze ji však podle individuálních potřeb využít i pro děti mladší či starší.

MŮJ KLAVÍR přináší výrazné obohacení současné nabídky klavírních škol pro začátečníky. Lze s ní pracovat komplexně, ale je možné školu pojmout také jako doplněk oblíbených metodických postupů a materiálů, které lze obohatit novými nápady či nabízenými cvičeními a skladbami.

Jak je Škola připravená

Elementární výuku pro děti jsem rozvrhla do čtyř tematických částí:

1. část – Hra podle sluchu: Tady si s dětmi vybudujeme správné základní pianistické návyky. Děti čekají hudební hry jako rytmizování, hra podle obrázků, rozvoj celkové hudebnosti. Celá první část Školy je prakticky rozvržená na levou stranu pro učitele, kde najdete podrobné metodické poznámky, a pravou pro žáka s kouzelnými ilustracemi podporujícími dětské cítění a představivost.
2. část – Hra z not: Jakmile děti ovládnou základní pianistické návyky podle sluchu, přecházíme postupně ke hře z not. Dala jsem si záležet na tom, aby se hraní podle not odehrávalo s maximální podporou sluchové představivosti. Děti čeká také první seznámení s jednoduchou polyfonií a také jednoduchou improvizací doprovodů lidových písní a základy transponování.
3. část – Praktická cvičení na hru z not: Protože mi v klavírních školách vždy chybělo ucelená metodika nácviku hry z not, dala jsem ve své Škole prostor pro získávání praxe ve hře z not v podobě krátkých cílených cvičení s výběrem tónů, který se postupně rozšiřuje. Tato kapitola je zaměřená na rozvoj bezproblémového čtení not a převádění not do znějící podoby.
4. část – Repertoár: Zde na vás čeká hudebně pestrý přednesový repertoár nových skladeb. Většinu skladeb jsem zkomponovala sama, ale oslovili jsme s nakladatelstvím i řadu předních současných skladatelů žijících v Čechách a tím zajistili opravdu vysokou uměleckou kvalitu Školy. Skladby jsou napsány tak, aby rozvíjely dětskou hudební fantazii a podporovaly tvořivou interpretaci. Děkuji všem autorkám a autorům, kteří přispěli svými nápady do MÉHO KLAVÍRU. Jmenovitě: Zdeňka Sajdlová, Vartan Agopian, Zuzana Dřízalová, Miloš Orson Štědroň, Stanislav Poslušný, Jakub Metelka, Hana Suchánková, Vsevolod Tokmakov.

Můj klavír není jen klavírní škola. Je to také:

Audionahrávky repertoáru

Jako doprovodný materiál k výuce MÉHO KLAVÍRU slouží online audionahrávky všech cvičení a skladeb. Odkaz na kompletní nahrávky vám pošlu mailem hned po zakoupení Školy. 

Většinu skladeb i cvičení jsem pro Školu zkomponovala sama, ale pro zvýšení umělecké hodnoty učebnice jsem oslovila řadu dalších současných skladatelek a skladatelů, kteří Škole přispěli svými nápady. V repertoárové části Školy se proto můžete těšit na opravdu bohatý, neohraný a neoposlouchaný repertoár, který můžete s dětmi cvičit od přípravného ročníku i v dalších letech studia.

Tady máte několik nahrávek repertoáru zevnitř Školy

Zhudebněné říkadlo Houpy houpy, Eva Lorenc
Zrcadlo ve staré komnatě, Eva Lorenc

Děvčátko tančí, Eva Lorenc
O Zakleté princezně, Zdeňka Sajdlová

Nakoukněte dovnitř Školy

o nádherné ilustrace se postarala Dorota Šebková

Jsem Eva Lorenc – těší mě!

Hraním na klavír žiju už od dětství a jsem nadšená pedagožka a klavíristka. Baví mě vyučovat všechny úrovně hry na klavír od úplných začátečníků až po velmi pokročilé hráče, a miluju práci s dětmi.

Hru na klavír jsem vystudovala na konzervatoři a HAMU v Praze a mám bohatou praxi, vyučuji už 18 let. Metodice elementární klavírní výuky dětí jsem zasvětila mnoho let studií a obhájila na toto téma i dizertační práci v rámci doktorského studia.

V červnu 2023 vyjde v nakladatelství Bärenreiter moje klavírní škola pro 5-7leté děti Můj klavír. 

Moje metodika výuky dětí využívá moderní pedagogické postupy a zároveň probouzí v dětech přirozenou zvědavost, lásku k hudbě a hře na klavír.

Kolik klavírní škola stojí?

Zaváděcí cena při slavnostním vydání a prvním tisku Školy v červnu 2023 činí 449 Kč + dopravné a balné

Technické parametry Školy

Školu jsem vydala ve spolupráci s významným hudebním nakladatelstvím Bärenreiter. Tady jsou její technické parametry:​

Katalogové číslo: H 8051
ISMN/ISBN: 979-0-2601-0968-1
EAN: 9790260109681
Nakladatelství: Bärenreiter Praha
Druh publikace: pedagogická hudebnina
Obsazení: klavír sólo
Rozsah/Formát: 136 S. – 31,0 x 23,5 cm
Vazba: Šitá vazba v měkkých deskách (V4)
Hmotnost: 400 g

2023 © Eva Lorenc – Obchodní podmínky – Ochrana osobních údajů – Kontakt

webinář ZDARMA Jak učit děti hrát na klavír

Ve středu 31. 5. od 18:00