fbpx

4denní minikurz ZDARMA

První krůčky ke klavíru​

od 22. května 2023

Zjistěte, jak dítě hravou formou připravit
k začátkům hry na klavír.

4denní minikurz ZDARMA

První krůčky ke klavíru​

začínáme 22. května 2023

Zjistěte, jak dítě hravou formou připravit
k začátkům hry na klavír.

Chcete přirozeně rozvíjet hudebnost svého dítěte v domácím prostředí,
ale chybí vám nápady, co všechno doma dělat?

Toužíte své dítě s radostí a hravě připravovat ke hře na klavír, ačkoli u vás doma nikdo nehraje a bojíte se, abyste ho spíš neodradili?

Chcete umět hudební činnosti snadno zapojit do vašeho běžného dne a užívat si s dítětem společně strávený čas?

V minikurzu se můžete těšit na hravé hudební úkoly,
které budou vaše dítě bavit!

Hudební úkoly můžete s dítětem absolvovat flexibilně kdykoli během dne podle vašich časových možností.
Bude vám stačit zhruba 10 minut (nebo více, když se vaše dítě nadchne a bude vyžadovat opakování!)

 

Vyzkoušíte si spolu se mnou různé didaktické hudební hry, které slouží jako vhodná příprava
ke hře na klavír a dítěti usnadní začátky u nástroje.

Hudební úkoly pro děti na doma

Zaměříme se na několik oblastí, které u dítěte podpoří:

+ závěrečný webinář

Na webináři se dozvíte:

Minikurz je vhodný pro děti od 3 do 7 let, ale hudební úkoly můžete doma vyzkoušet i s dětmi od 2 let nebo i staršími klavírními začátečníky.

Jak bude minikurz probíhat

START

Krátká videa + PDF ke stažení

Každé ráno od pondělí 22. 5. do čtvrtka odstartujeme zadáním hravých didaktických hudebních úkolů, které můžete s dětmi absolvovat flexibilně kdykoli během dne i zpětně. V krátkém videu vám vysvětlím, jak hudební úkoly provádět. Ke každému úkolu dostanete také materiál v PDF ke stažení.

Motivace v komunitě

V minikurzové skupině na Facebooku budete sdílet, jak vám to doma s dětmi jde, a inspirujete se společně s ostatními rodiči.

Závěrečný webinář

Ve čtvrtek 25.5. se v 18:00 hodin sejdeme na ZOOMu! Doporučuji se zúčastnit živého vysílání - mám totiž speciální bonus pro každého, kdo bude živě. Ale pokud v tu dobu budete zrovna koupat, uspávat nebo ještě běhat venku, můžete se podívat později ze záznamu.

Jsem Eva Lorenc - těší mě!

Hraním na klavír žiju už od dětství a jsem nadšená pedagožka a klavíristka. Baví mě vyučovat všechny úrovně hry na klavír od úplných začátečníků až po velmi pokročilé hráče, a miluju práci s dětmi.

Hru na klavír jsem vystudovala na konzervatoři a HAMU v Praze a mám bohatou praxi, vyučuji už 18 let. Metodice elementární klavírní výuky dětí jsem zasvětila mnoho let studií a obhájila na toto téma i dizertační práci v rámci doktorského studia. 

V červnu 2023 vyjde v nakladatelství Bärenreiter moje klavírní škola pro 5-7leté děti Můj klavír. 

Moje metodika výuky dětí využívá moderní pedagogické postupy a zároveň probouzí v dětech přirozenou zvědavost, lásku k hudbě a hře na klavír.

Jsem také maminka dvou dcerušek. Obě naše děti vedu k hudbě a své metodické postupy aplikuji úspěšně v našem domácím hudebním vzdělávání.

Chci podpořit všechny maminky, aby věděly, jak doma přirozeně a hravě podporovat hudební rozvoj svých dětí a pomoci dětem připravit se ke hře na klavír.

Díky jedinečnému pedagogickému přístupu Evy měli oba moji synové skvělou možnost zahájit svoji cestu poznávání krás hudby a hry na klavír již v útlém dětském věku (Ben 5, Max 8 let). Eva zakládá svůj přístup k hudebnímu vzdělávání dětí na respektu k jejich vývojovým možnostem, díky čemuž jsou děti v průběhu výuky v bezpečném a inspirativním prostředí. Mají tak možnost objevovat základy klavírní techniky zábavnou a pro děti srozumitelnou formou. Díky otevřenému vzájemnému dialogu se učí rozvíjet svoje hudebni nadání, překonávat přirozené překážky pro dosažení zvoleného cíle (např. zvládnutí skladby, hry na koncertě) a vnímat hudbu v širším uměleckém a sociálním kontextu. Na první roky svého studia moji kluci dnes, kdy ve vzdělávaní v klavírní škole Evy Lorenc dále pokračují, často s láskou vzpomínají. Děkujeme.
Zuzana Bauerová
maminka
Klavírní studio navštěvoval můj syn od 5ti let. Přístup Evy Lorenc velmi oceňuji. Nebylo to o "dření", ale o vybudování vztahu k hudbě, o jejím pochopení, o lásce.

Na každou hodinu jsme se těšili a odcházeli ještě s krásnějším pocitem uspokojení a uvolnění.
Eliška Troníčková
maminka
Od Evy máme doma plno materiálů, pro svou dceru, která hraje na klavír, jsem pořídila Pohádkové čtení not. Dcerka si o výuku říká sama. Opravdu ji to baví a těžko říkáme stop. Baví nás to obě a co víc - je to další z těch okamžiků, kdy jsme spolu, jedna pro druhou na 100%. Takže díky. Za vstřícnou metodiku výuky pro děti i za všechny ty vedlejší efekty, které přináší!
Rehana Ježková
maminka

Minikurz je pro vás vhodný, pokud:

Zajistěte si i vy své místo ve 4denním minikurzu ZDARMA
a nadchněme společně vaše dítě pro hru na klavír!

Časté otázky

Klavír mít doma nemusíte – některá cvičení budu hrát na klavír já a vy s dítětem dostanete zadání přímo ode mě od klavíru.

Pár cvičení se hrát na klavír bude, ale pokud zatím nástroj doma nemáte, ke každému cvičení dostanete návod na to, jak ho provádět bez klavíru.

Ideální věková skupina pro minikurz jsou děti mezi 3-7 lety. Úkoly můžete zkoušet s dětmi již zhruba od 2,5 let, je však potřeba počítat s tím, že výsledek se nedostaví tak rychle nebo budete potřebovat více opakování na každý úkol, než si dítě dovednost osvojí. 

Můžete. Minikurz bude probíhat v uzavřené facebookové skupině. Pokud nemáte účet na FB, můžete si ho vytvořit pouze za účelem minikurzu (nemusíte mít ani fotku, ani žádné přátele), anebo se můžete přihlásit do skupiny například pod účtem někoho z rodiny.

Závěrečný webinář proběhne přes aplikaci ZOOM, a na toto vysílání zašlu odkaz e-mailem všem zaregistrovaným. 

Na vaše dotazy se budu těšit na e-mailu info@evalorenc.cz.

2023 © Eva Lorenc – Obchodní podmínky – Ochrana osobních údajů – Kontakt

Mám radost, že se uvidíme v minikurzu!

Pro přihlášení vyplňte prosím své údaje, ať vím, kam vám mám poslat všechny potřebné informace.

Zadáním e-mailové adresy a kliknutím na tlačítko souhlasíte s tím, že vám budu posílat e-mailem informace k minikurzu, s mými zásadami pro ochranu osobních údajů a s tím, že vaši adresu zařazuji do své databáze kontaktů a budu vám pravidelně posílat informace a inspiraci o hraní na klavír. Z odběru e-mailů se můžete kdykoliv odhlásit v každém zaslaném mailu.

webinář ZDARMA Jak učit děti hrát na klavír

Ve středu 31. 5. od 18:00