fbpx

Sbírka 12 etud pro mírně pokročilé klavíristy je přesně to, co vaše klavírní technika potřebuje!

Chcete rozvíjet klavírní techniku vaši nebo vašich žáků, ale už vás nebaví cvičit pořád dokola ty stejné etudy, které se hrají všude?

Hledáte etudy, které neznějí jako nudné technicky zaměřená cvičení, ale jako krásné přednesové skladby?
Potřebujete efektivně vyřešit určitý pianistický problém, ale zároveň chcete mít ze cvičení radost a užívat si krásnou hudbu?

Album 12 klavírních etud si zamilujete na první poslech. Etudy jsou zaměřené na různé druhy klavírní techniky, kterou vám tak pomohou procvičit, abyste byli připraveni na všechno možné, co vás může v klavírním repertoáru potkat. 

V mém albu nehledejte nudné etudy, u kterých jde jen čistě o techniku. Jsou to půvabné hudební kousky, které mají přednesový charakter. 

 

Ve sbírce najdete tyto etudy:

Název etud si dotvořte sami

Vím, že studenti neradi cvičí „etudy“, protože jim ten název připadá prázdný, nic neříkající, symbolizující často pouze nehudební technické cvičení, které se musí naučit povinně na nějaké zkoušky.

Nechte pracovat vaši fantasii a názvy etud si dotvořte sami! Je určitě zajímavější cvičit „středověký tanec“, než etudu na hru unisono, nebo ne? 

U každé etudy máte místo a můžete si sami vymyslet název etud podle toho, co vám hudba nejvíce připomíná.

Není nad poslech! Nahrávky celé sbírky jsou tu pro vás:

Cena sbírky je 349 Kč

(+ možnost dokoupení multilicence pro ZUŠ, učitele a školy)

Nahlédněte dovnitř!

+ BONUS: Videolekce (53 min) tipy ke cvičení etud

Co říkají majitelé sbírky

Sbírka 12 etud je přínosná pro všechny klavíristy na procvičení různých technických záludností. Ocenila bych i druhou stránku věci. Ač jsou to etudy a slouží k procvičení techniky hry na klavír, samy o sobě jsou plny hezké hudby, dobře se mi poslouchají a dobře se cvičí. Mám aktuálně vyhlédnutou Triolovou etudu. Když je poslouchám, tak mě napadá (dle doporučení autorky) jak bych je pojmenovala a je úžasné vnímat to, kam mě svou atmosférou zanesou. Děkuji za ni.
Jarmila Kacarová
Kdo nehraje etudy, jako by nebyl. Každá z nich je nápaditým dílem, připomíná spíše drobnou skladbičku a zároveň řeší na malé ploše jiný technický problém. Oceňuji také výborný nápad si každou z nich pojmenovat podle své nálady a vkusu a tak z nich udělat pro sebe i pro žáčky skutečné hravou záležitost.
Vanda Kadeřábková Březinová
klavírní pedagožka a klavíristka
Tato sbírka etud je nesmírným obohacením literatury začínajících klavíristů. Obsahuje 12 líbivých etud, které řeší různé technické problémy. Každá z etud ma svůj jedinečný charakter a je hudebně velice zajímavá. Věřím, že možnost doplnit si vlastní název mladé klavíristy zaujme a podnítí jejich kreativitu.
Sára Suchánková
klavírní pedagožka a klavíristka
Vynikající sbírka etud, povzbuzující hudební představivost žáka. Každá z výrazných melodií vyvolá svoji unikátní náladu a zaujme jak malého žáka, tak dospělého začátečníka i pokročilého hráče. Etudy čerpají svoji inspiraci z mnoha období klasické hudby, jako z baroka a impresionismu, a přesto jsou moderní a svěží.
Vsevolod Tokmakov
skladatel, klavírista a pedagog

Pro koho je album etud vhodné

Album je vhodné pro všechny mírně pokročilé klavíristy, pro děti i dospělé.

U dětí doporučuji s etudami začít zhruba od 2. do 5. ročníku výuky hry na klavír. Dospělí zvládnou sbírku, pokud jsou na mírně pokročilé úrovni, například tedy absolvovali můj online kurz pro mírně pokročilé dospělé, anebo mají za sebou zhruba 1-2 roky pravidelné výuky.

Co se týče rozpětí ruky, většina etud je napsaná maximálně do rozpětí 7 tónů. Pokud se objeví oktávy, je v závorce vždy označen tón, který je možné vynechat, pokud máte menší ruku, anebo pokud etudy dáte hrát dětem. Pouze 2 etudy v závěru sbírky obsahují oktávy, na které je třeba mít dostatečné rozpětí.

2024 © Eva Lorenc – Obchodní podmínky – Ochrana osobních údajů – Kontakt

Zvu vás na 4denní akci ZDARMA
pro klavírní začátečníky 5. – 8. 2. 2024

Hravý klavírní workshop

Naučte se zahrát na klavír první písničku za 4 dny!

Přihlášením na workshop souhlasíte s mými zásadami pro ochranu osobních údajů a s tím, že vaši adresu zařazuji do své databáze kontaktů a budu vám pravidelně posílat informace a inspiraci o hraní na klavír. Z odběru e-mailů se můžete kdykoliv odhlásit v každém zaslaném mailu.

webinář ZDARMA Jak učit děti hrát na klavír

Ve středu 31. 5. od 18:00

Přihlašování do kurzu hry na klavír
pro dospělé začátečníky
je OTEVŘENO!

Chcete si splnit svůj sen a naučit se hrát na klavír?

Klikněte na tlačítko a zjistěte o kurzu více!